Czy pozytywny test ciążowy może być spowodowany przez nadczynność tarczycy?

Witam. Od ponad pół roku leczę się na niedoczynność tarczycy, 6 tygodni temu wynik TSH wskazał, że niedoczynność przeistoczyła się w nadczynność, zmniejszyłam dawkę leków (euthyrox) zgodne z zaleceniem lekarzai dziś badanie powtórzę. Staramy się z mężem o dziecko od około 5 lat, we wtorek wynik testu pozytywny, ale bledsza była druga kreska, środa test powtórzony i to samo, dodatkowo okres spóźnia mi się o około 3 dni i odczuwam ogromny ból piersi. Teraz moje pytanie, czy to mozliwe aby był pozytywny wynik testu pomimo braku ciąży a wpływem na to miała właśnie nadczynność tarczycy? Już tak się ucieszyłam, że to ciąża, a teraz wertuje fora i widzę, że to jednak prawdopodobnie nadczynność tarczycy. Jestem załamana

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej wykonać badanie bHCG z krwi żylnej oraz w razie dodatniego wyniku udać się do lekarza ginekologa. Testy domowe charakteryzują się niższą czułością.