Czy preejakulat mógł w ten sposób dostać się do pochwy?

Witam, ostatnio z partnerem uprawialismy milosc. Na poczatku byla gra wstepna, gdzie moj chlopak sie podniecil i wytworzyl na czlonku preejakulat, po chwili zacząl dotykac mnie czlonkiem po piersiach. Nastepnie dotknął mnie po nich dłonią, naślinił rękę, a nastepnie objął całą reka penisa w prezerwatywie i wprowadził głęboko do pochwy. Czy w takim przypadku jest możliwość, ze preejakulat mógł z dłoni zostać przeniesiony na członka i w ten sposob moglo nastapic zaplodnienie?
KOBIETA, 21 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w opisanym przez Panią przypadku szansa na zapłodnienie jest praktycznie zerowa. Preejakulat zawiera plemniki, jednak ich mała zawartość i opisana przez Panią sytuacja, raczej nie powinna doprowadzić do przedostania się nasienia do dróg rodnych.

W przyszłości, jeżeli będzie miała Pani wątpliwości co do ewentualnej ciąży, zalecamy przeprowadzenie testu ciążowego co najmniej 10 dni po stosunku.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej