Czy próba tężyczkowa została wykonana prawidłowo?

Rok temu mialam wykonana probe tezyczkowa ktora wyszla dodatnia. od tej pory bralam magnez i calperos (2x dziennie) i 6000 j witd. po roku w koncu wykryto ze to niedoczynnosc przytarczyc i kazano brac magnez wapn i alfadiol. Wykonalam rowniez kontrolna probe tezyczkowa ktora wyglada tak: zacisniety mankiet na 10 min plus hiperwentylacja. wyszlo ze na ekranie pojawil sie tylko. jeden multiplet czy cos wiec powiedzjala ze ujemna ale ze rok. temu wyszlo inaczej wiec jeszcze nie zdazyla mi. krew dobrze doplynac a powiedziala ze zacisnie jeszcze raz mocniej na 2 min i wtedy zobaczymy. reki to juz nie czulam byla tak. odretwiala i ciezka jednoczesnie i wtedy na ekranie pojawilo sie kilka tych multipletow. po czym pani stwierdzila o. jednak ma pani dalej tezyczke i tak wpisze do. karty pacjenta dla doktora.. i stad moje pytanie CZY TO BADANIE BYLO WIARYGODNE??? skoro najpierw nic nie wyszlo a potem nagle kilka wyskoczylo. czy nie bylo to troche wywolane na sile?? bo. przeciez normalnemu czlowiekowi tez by miesien odmowil. posluszenstwa i sie skurczyl akoro byl tyle czasu niedokrwiony... prosze o opienie.. bo nie wiem co. o tym myslec... wszystkie badania mialam zawsze (oprocz parathormonu i wit d - 17 i 27) i mam w normie teraz(magnez wapn parathormon itp).

To bardzo rzadkie skojarzenie tężyczki bez dodatniej próby tężyczkowej = dziwne
Jeszcze rzadsze to skojarzenie tężyczki z niedoczynnością przytarczyc ( z wyjątkiem usunięcia przytarczyc w czasie operacji tarczycy - ale o tym Pani nie napisała )
Nie podała Pani jakie były stężenia PTH i normy ( są różne metody i zakres normy !)
czy pobrania krwi były podczas D3 6000 jm/dz + Calperos = podczas hamowania wydzielania PTH przez przytarczyce ! itd....
www.doktorsawicki.pl
Dlaczego większość przestała wpisywać miejsce zamieszkania = to ułatwia zalecenia !