Czy problemy ze snem są przez nadmiar nadmiar kofeiny?

Witam. Mam 29lat i jestem strasznym kawoszem. Pije średnio dziennie 2 kawy w kubkach po 300 ml czasami dochodzi nawet do 6. W ostatnim czasie zauważyłem że dzieje się że mną coś niedobrego. Mając ciężki dzień do przejechania około 1000km wypiłem przez cy dzień 4 kawy 420 ml jakiś litr pepsi oraz leki przeciwbólowe. Po położeniu się do łóżka byłem bardzo zmęczony ale nie mogłem usnac moje serce zaczęło mi wariowac zaczęłem się dusić. Po podniesieniu się i chwilowemu spacerówki przechodziło i po chwili powracalo. Odczuwalem również bardzo silny strach oraz uczucie że to już koniec. Sytuacja to już nie 1 bardzo często zaczyna taki. Stan się pojawiać u mnie. Czy to może być przez nadmiar kofeiny?

Witam serdecznie,
oczywiście, że powodem Pana dolegliwści może być nadmiar kofeiny. Prosze konecznie udać się do lekarza pierwszego kontaktu, któryzeci Panu odpowiednie badania oraz ograniczyć ilośc kofeiny.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk