Czy przy cholestazie można stosować dietę wątrobową?

Dzień dobry, chciałam zapytać czy przy cholestazie mozna stosować dietę wątrobową czy trzeba stosować jakąś inna? Nie mogę nigdzie znależć takiej diety. Z góry dziękuję.Irena P.

Witam, jeśli o przykład "diety wątrobowej", to polecam zapoznać się z atykułem:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-watrobowa-jadlopspis
Przede wszystkim trzeba ustalić z jakich przyczyn doszło do cholestazy, czy jest ona zewnątrzwątrobowa (np. kamica pęcherzyka żółciowego) czy wewnątrzwątrobowa (np. zapalenie wątroby) ponieważ postępowanie dietetyczne może być różne w zależności od przebiegu choroby oraz dolegliwości z nią związanych.