Czy przy czwartej ciąży mogą być znowu problemy z zajściem?

Zajście w I ciąże bez problemu, druga ciąża-poronienie z powodu niedoczynności tarczycy, III ciąża dopiero po 1,5 roku starań i po HSG. Czy przy czwartej ciąży mogą być znowu problemy z zajściem? Czy jajowody mogą zarastać i stawać się niedrożne? (jestem rok po urodzeniu dziecka)

Dzień dobry,

jest Pani w wieku 36 lat, gdzie zajście w ciąże jest utrudnione samo w sobie ( natura). Natomiast drożność jest sprawą indywidualną - jeżeli ma Pani zespół policystycznych jajników itp to mogą być nie drożne. Jeżeli chce się Pani starać o dziecko profilaktycznie można wykonać badanie drożności jajowodów.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga