Czy przyjmowanie nieustannie pyłku pszczelego jest bezpieczne?

Witam serdecznie .Chciałabym zapytać czy to prawda że pyłek kwiatowy brany przez dłuższy okres czasu może uszkodzić nerki. Niektorzy piszą że pyłek można spożywać przez cały rok ,gdzie indziej w artykule pisze że nie wolno ,sama nie wiem.Przyjmuje Go już 4 miesiące ,chciałabym dalej przyjmować bo bardzo dobrze działa mi na odchudzanie ,troszkę schudłam ale nie tak jakbym chciała ,Proszę mi powiedzieć czy bez obaw mogę Go sobie przyjmować? Czy przyjmowanie nieustannie pyłku pszczelego jest bezpieczne?Czy rzeczywiście to prawda że uszkadza nerki? Czy może inne organy? Ponoć ma.wiele cennych właściwości w sobie dla ludzkiego organizmu.Bardzo dziękuję i jeśli mogę to proszę o odpowiedź na maila : julinka27@o2.pl
KOBIETA, 41 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

pyłek kwiatowy to produkt pochodzenia roślinnego i bogate źródło wielu składników odżywczych, takich jak witaminy, minerały, białka i enzymy. Jest ceniony za swoje pozytywne właściwości zdrowotne i używany jako suplement diety. Istnieje wiele doniesień o korzystnych efektach jego stosowania, w tym wspomaganie odchudzania i ogólniejsze wsparcie organizmu.

Co do obaw o wpływ pyłku na nerki, brakuje solidnych dowodów naukowych potwierdzających jego szkodliwość. Jednakże, osoby z istniejącymi problemami nerek lub innymi schorzeniami powinny konsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji pyłkiem, aby wykluczyć możliwość interakcji lub szkodliwych skutków.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/pylek-kwiatowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.