Czy są jakieś sposoby na moje plamienia?

Mam 39lat.Trzy lata temu zaczęłam rac tabletki antykoncepcyjne Microgynom. Wszystko przez dwa lata było w porządku aż zaczął się problem z plamieniami.Najpierw kilka dni po miesiączce kilka dni przed,czasami do połowy cyklu a czasami nawet przez cały cykl trwały brązowe plamienia.Raz były bardziej brązowe raz mniej.Nadmienię że próbowałam odstawić tabletki na kilka miesięcy ,plamienia ciągle były.W tym czasie byłam oczywiście badana ginekologicznie ,USG nie wykazało żadnych nieprawidłowości,miałam abrazję i pobrane wycinki z kanału i szyjki macicy.Również nic nie wykazały.Mój lekarz powiedział że to najprawdopodobniej zaburzenia hormonalne ale nie przepisał żadnych leków.Pytanie moje brzmi czy ja muszę już do końca życia borykać się z owymi plamieniami czy są jakieś sposoby leczenia.Dziękuję

Dzień dobry, jeżeli podejrzewane są zaburzenia hormonalne, należy przeprowadzić diagnostykę, proszę udać się najlepiej do ginekologa-endokrynologa.