Czy są tabletki na wchłonięcie się torbieli?

  Witam. Mam 41lat kilka lat temu miałam torbiel czekolad. 8cm i usuniętą operacyjnie,umieszczona była na prawym jajniku (po którym nic nie zostało).Biorę J****** ,dość długo. Bolał mnie z lewej strony jajnik, więc wybrałam się do ginekologa i okazało się ze mam cystę gładką 15mm. Mam dalej brać J****** z przerwami 7-dniowymi i zgłosić się za pół roku. To może głupie, ale nie rozumiem czemu nie zlecił mi lekarz badań dodatkowych, może mój organizm potrzebuje zmiany tabletek antykoncepcyjnych. Mam czekać, aż mi torbiel będzie rosła?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tabletki antykoncepcyjne, bez względu na producenta i nazwę, opierają swoje działanie na tej samej zasadzie - suplementacji syntetycznych wersji kobiecych hormonów płciowych. Zmiana tabletek na inne nie jest uzasadniona żadną racjonalną przesłanką, innymi słowy, nie ma podstaw by uważać, że torbiel zareaguje inaczej na zmienione tabletki. Co więcej nie ma naukowych podstaw do sądu, że tabletki pomagają we wchłonięciu się torbieli. Zwykle torbiele czynnościowe wchłaniają się same. Jeżeli tak się nie stanie i będzie ona dalej rosła, konieczne będzie jej zabiegowe usunięcie. Należy ją obserwować i czekać w nadziei, że się wchłonie.

Pozdrawiam serdecznie!