Czy ściskanie pod żebrami może wynikać z nerwicy?

Witam serdecznie a mianowicie mam taki problem ze ostatnio mialem troche mocne napiecia nerwowe i w pewnym momecie na koniec dnia poczulem sciskanie pod zebrzmi z lewej strony po kilku dniach uciski byly czestsze skupilo to moja uwage wiec po 5 dniach poszedlem do szpitala lekaz powiedzial ze to prawdopodobnie od zoladka mialem robione ekg i wszystko jest ok a do tego mam troche cieszki oddech i sie zastanawiam czy to nie jest nerwica czy nerwica moze miec takie objawy fizyczne

Witam
Ściskanie pod żebrami z lewej strony to odpowiedź trzustki na silne napięcia oraz trudne emocjonalnie sytuacje ponieważ trzustka jest najczulszym organem 'emocjonalnym' i wychwytuje silne emocje...dając często objawy psychosomatyczne, tzn takie, które nie znajdują potwierdzenia z badaniach medycznych, mimo czasem silnych dolegliwości i są to objawy nerwicowe. Ciężki oddech to także jeden z symptomów nerwicy. Jeśli w badaniu medycznym jest bez zmian , to proponuję zgłosić się do doświadczonego psychoterapeuty, aby wspólnie rozkminowac to, co powoduje opisane objawy i znaleźć rozwiązanie oraz nauczyć się technik oddechowych oraz innych sposobów zarządzania emocjami w stresie.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Dzień dobry, jeżeli lekarz nie znajdzie przyczyn fizjologicznych Pana objawów, to jak najbardziej przyczyna może leżeć w nadmiernym, przewlekłym stresie, czy nawet w zaburzeniach nerwicowych. Warto zarejestrować się do lekarza psychiatry, w celu diagnozy i ewentualnego leczenia.
Pozdrawiam A. Pacia