Czy silne leki przeciwbólowe zmniejszają działanie antykoncepcji hormonalnej?

  Czy przyjmowanie silnego środka przeciwbólowego ma wpływ na działanie antykoncepcji? Dodam, że lek jest na receptę a wzięłam jedną tabletkę mniej niż godzinę przed przyjęciem tab. antykoncepcyjnej. Czy to nie wpłynęło na moje zabezpieczenie? Na ulotkach nie znalazłam żadnej informacji o tym.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jest niewiele leków obniżających działanie antykoncepcyjne tabletek. Preparaty bólowe mogą być przyjmowane razem z antykoncepcją. Nie zauważono bowiem interakcji między tymi dwoma środkami farmakologicznymi.

Pozdrawiam