Czy środki wspomagająca odchudzanie w składzie z chromem i ekstraktem z grapefruita osłabia Logest?

Witam! Czy zażywając doustną antykoncepcję hormonalną (LOGEST) mogę bez obaw o to, że zostanie obniżona jej skuteczność przyjmować tabletki odchudzające, które zawierają 150 mcg chromu, co stanowi ponad 370% dziennego zapotrzebowania organizmu na ten pierwiastek(który negatywnie wpływa na wchłanianie antykoncepcji we krwi)? Dodatkowo preparat ten posiada substancję SINETROL (jest to ekstrakt m.in z grapefruita), gdzie ulotka tego odradza. Czy jestem wtedy w 100% zabezpieczona?

Magdalena Mroczek

W tej sytuacji najlepiej oprócz tabletek stosowac rówżnież inną metodę antykoncepcyjną.