Czy steryd doustny wpływa na stan oczu?

W maju mam zabieg FESS w związku z przewlekłym zapaleniem zatok i polipami. Zapisując się na zabieg (rok temu) dostałem wytyczne, że tydzień przed nim musze zastosować steryd dosutny - Metyrped (przez tydzień). W tym roku wykryto u mnie nadciśnienie oczne (podejrzenie jaskry). Czy mimo to mogę zastosować lek i czy wpłynie on jakoś na oczy?

Dzień dobry, sterydy stosowane ogólnie mogą wpłynąć na ciśnienie wewnątrzgałkowe. Warto udać siię do okulisty przed planowaną terapią sterydami celem pomiaru ciśnienia i ewentualnego włączenia na ten czas kropli obniżających ciśnienie wewnątrzgałkowe. Pozdrawiam Bartłomiej Kałużny