Czy stopy mi gniją?

Jestem 38 letnią kobietą. Od ok 2 msc włóczę się po różnych lekarzach, robię dziwne badania i używam różnych środków, ale wydaje mi się, że z moimi stopami jest gorzej. Zaczęło się od krwiaczków, wybroczyn na podeszwie i palcach stóp (I dermatolog stwierdziła, że to urazy mechaniczne). Potem dołączyły się gródki, jakby skóra od wewnątrz wypchana była kuleczkami (na dłoniach też). To mnie trochę swędziało lub piekło. Następnie na stopach zaczęły robić mi się bolesne pęcherze (po 10 min. marszu). W międzyczasie odwiedzałam różnych lekarzy i nikt nie wiedział co mi jest. Teraz stopy mnie strasznie pieką, nie mogę z bólu chodzić, ani stać, schodzi mi skóra płatami, podeszwy mam koloru pomarańczowego, a na stopach i na dłoniach mam czerwone, czasami swędzące wykwity. Pomocy, muszę pracować, a nie daję rady (jestem pielęgniarką). Dostałam skierowanie do kliniki dermatologii (dgn. bullosa, dermatitis, eczema potnicowa), ale powiedzieli mi, że w tym roku skończyły się limity i mnie nie przyjmą. Co mam robić? Błagam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety mimo najszczerszych chęci nie jestem Pani w stanie pomóc. Rzeczywiście wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem byłaby hospitalizacja i pobranie wycinków w celu postawienia ostatecznego rozpoznania.

Proszę spróbować skontaktować się z innymi oddziałami dermatologicznymi, być może uda się Pani znaleźć miejsce z niewyczerpanym kontraktem. Trzymam za Panią kciuki.

Pozdrawiam.