Czy stosować Methotrexat na liszaja płaskiego przerosłego

Mam zdiagnozowanego liszaja płaskiego przerosłego leczę się dosyć długo smaruje maści sterydowe i bez skutku. Lekarz zapisał mi chemie Methotrexat - Ebewe i mam obawy zastanawiam się czy to brać czytając ulotkę jest bardziej zapisywane na łuszczycę i stad moje obawy czy to mi pomoże. Mój układ imunologiczny wytwarza dużo przeciwciał , kiedyś postawiono mi diagnozę tocznia układowego rumieniowatego. Proszę o radę czy ma się czego obawiać stosując ta chemie.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Każdy lek wiąże się z możliwością wystąpienia działań niepożądanych i należy się z nimi zapoznać przed rozpoczęciem leczenia. Metotreksat jest jednak stosowany z powodzeniem w leczeniu niektórych chorób skóry i w tym wypadku należy przede wszystkim zastosować się do zaleceń lekarza, który widział zmiany i prowadził wcześniej ich leczenie innymi lekami. Dawki leku w zleconym preparacie są zupełnie inne (dużo mniejsze) niż w przypadku chemioterapii nowotworów.