Czy ta krew z odbytu świadczy o hemoroidach?

Czy to hemoroidy? Podczas wypróżniania odczuwam straszny ból a na papierze znajduje się krew. Ponadto mam coś koło odbytu i towarzysza mi częste zaparcia. Są jakieś domowe sposoby na wyleczenie tego

Z racji wielu możliwych przyczyn krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego (zapalenia jelit, żylaki odbytu, czy szczelina odbytu- ta diagnoza wydaje się być najbardziej prawdopodobna) wymaga Pani konsultacji z chirurgiem ogólnym. Należy przeprowadzić badanie fizykalne.