O czym świadczy krew w stolcu?

witam mam pytanko ostatnio po oddaniu stolca zauwazyłem krew na papierze i teraz tak mi sie wydaje ze w stolcu tez co mi moze byc. dziekuje za odpowiedz

W większości wypadków "świeża krew" znajdowana na papierze świadczy o obecności guzków krwawniczych (hemoroidów). Nie można tego jednak stwierdzić bez badania, a krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego są niestety też objawami rzadszych, ale dużo groźniejszych chorób. Proponuje aby udał się pan do Lekarza POZ który będzie mógł pana zbadać i zadecydować czy nie wymaga pan skierowania na bardziej specjalistyczne badania.