Czy tabletki antykoncepcyjne mogą być przyczyną nadmiernego wypadania włosów?

Biorę tabletki antykoncepcyjne od około 9 lat. Ostatnie 2 lata jestem na tych samych tabletkach i nie robiłam przerwy. Czy może to powodować nadmierne wypadanie włosów? Miałam zrobione badanie krwi, ale wyniki są poprawne, więc przyczyna musi być inna. Próbowałam nawet tabletek znanej marki, które powinny wzmocnić włosy ale nie widziałam rezultatów.

Redakcja abcZdrowie

Takie działanie niepożądane jak wypadanie włosów może być wynikiem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Jednak w Pani przypadku zapewne ujawniłoby się wcześniej niż po dwóch latach. Leczenie nadmiernego wypadania włosów jest długotrwałe i najlepiej prowadzić je pod kierunkiem dermatologa.