Czy tabletki i prezerwatywy stosowane razem są skuteczne?

Witam!
Mam 17 lat. Od pewnego czasu współżyję z chłopakiem. Oczywiście używamy zabezpieczeń w postaci tabletek Y*** oraz prezerwatyw ze środkiem plemnikobójczym. Zdarzyło Nam się współżyć, gdy przyjmowałam tabletki nieaktywne. Jaka jest możliwość zajścia w ciąże?
Kolejny raz kiedy współżyliśmy, zsunęła nam się prezerwatywa, po czym doszło do wytrysku. Zrobiłam test ciążowy, który wyszedł negatywny, ale w dalszym ciągu boję się, że zaszłam w ciążę, ponieważ drugi dzień spóźnia mi się okres.
Co robić?

Witam serdecznie,
jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie, czyli nie pominęła Pani żadnej z nich, przyjmowała je Pani o stałej porze, nie przyjmowała Pani jednocześnie leków obniżających skuteczność tabletek antykoncepcyjnych np. antybiotyków, to ich działanie antykoncepcyjne powinno być zachowane. Nie ma wówczas potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia.
Jednak zawsze w przypadku braku krwawienia należy wykluczyć ciążę, co Pani już zrobiła. Jednak dla pewności należy wykonać drugi test ciążowy po tygodniu.
Jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych może być brak krwawienia. Gdyby wynik kolejnego testu ciążowego był negatywny, a krwawienie się nie pojawiło, proponuję wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam