Czy taka dawka leku będzie prawidłowa?

Lekarz przepsial mi lek Macmirror complex 500 z dawkowaniem 2x1. Wszedzie czytam łącznie z ulotka ze powinno się stosować ten lek 1x na noc. Czy lekarz się pomylił? Czy nie przedawkuje lelu stosując go wg lekarza ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Macmiror Complex to lek wydawany na receptę, który wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze oraz rzęsistkobójcze. Stosuje się go w celu leczenia zakażeń pochwy oraz sromu.

Jak słusznie Pani zauważyła, w ulotce leku znajduje się informacja o tym, że należy go stosować raz dziennie, najlepiej wieczorem, aplikując dopochwowo jedną globulkę.

Znajdziemy tam również informację na temat zastosowania większej niż zalecana dawka leku. Producent informuje, że nie zgłoszono jeszcze przypadków przedawkowania preparatu, zwłaszcza, że Macmiror Complex 500 nie wchłania się i nie wywiera wpływu na cały organizm. Przedawkowanie leku jest więc mało prawdopodobne i zapewne tym sugerował się lekarz, przepisując Pani podwójną dobową dawkę.

Leczenie Macmiror Complex kontynuuje się aż do ustania objawów choroby. Ważne, aby nie stosować leku w czasie menstruacji.

Więcej informacji o podanym leku znajdzie Pani na naszym portalu pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/macmiror-complex. Zachęcam do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.