Czy taki efekt może przynieść także kuracja mysimbą?

Dzień dobry, Od prawie dwóch tygodni przyjmuję lek mysimba. Waga rzeczywiście spada i nie zauważyłam dotąd skutków ubocznych poza jednym - włosy zaczęły mi wypadać garściami, przerzedziły się znacząco. Nie jestem pewna, czy przyczyną jest przyjmowanie leku i nie chciałabym przerywać kuracji, ponieważ zależy mi na zrzuceniu nadmiarowych kilogramów. Byłabym w stanie przeboleć częściową utratę włosów, ale słyszałam, że niektóre leki powodują trwałe wyłysienie. Czy taki efekt może przynieść także kuracja mysimbą? Dodam, że jestem kobietą w wieku 26 lat. Choruję na Hashimoto i insulinoopornosc, jestem pod stałą opieką endokrynologa, hormony na ten moment są na odpowiednim poziomie, przyjmuję też metformine.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie zgłosić się i jak najszybciej do lekarza endokrynologa.