Czy taki wynik cytologii może niepokoić?

Witam. Badanie cytologiczne pokazało wynik 2 (z pobudzonym jądrem) ginekolog chce powtórzyć badanie cytologiczne. Czy jest się czego obawiać?

Dzień dobry. Nie ma takiego opisu. Obecnie stosuje się system Bethesda, gdzie nie oznacza się grup cytologicznych (stara metoda Papanicolau). Stanowczo odradzam taki gsbinet. Proszę poszukać ginekologa wykonującego cytologię płynną (LBC) a najlepiej od razu z testem na obecność DNA wirusów HPV wysoonkogennych.