Czy takie bóle mogą być spowodowane obitą nerką?

Kilka dni temu moi "udani" koledzy uderzyli mnie w okolice brzucha - jeden z prawej drugi z lewej. Ja wtedy siedziałem w fotelu, rozluźniony, pod wpływem alkoholu.NIE SPODZIEWAŁEM się tych ciosów więc nie napinalem brzucha. Jest 3 dzien a okolica okreznicy z lewej jest napięta i bolesna. Brak siniakow. Oddaje stolce w miare normalne (cienkie) ale bez krwi. Czy mogę zatem wykluczyć jakieś uszkodzenie jelit? Czy takie bóle moga isc z obitej nerki?(moczu oddaje niewiele ale kolor jest normalny)

Lek. Katarzyna Szymczak

Uszkodzenie jelit raczej mało prawdopodobne, objawy wynikaja raczej z samego uderzenia i obicia tej okolicy.
Pozdrawiam