Czy takie objawy mogą jednak świadczyć o ciąży?

Od kilku dni boli mnie brzuch, wcześniej miałam podwyższona temperaturę ciała często oddawałam mocz ,ból głowy, i dosyć często czuje się senna zmęczona z chłopakiem się nie zabezpieczamy czy to może być ciąża ? Robiłam testy ale dwa wyszły negatywnie

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeśli współżyje Pani z chłopakiem bez żadnego zabezpieczenia, to zawsze istnieje ryzyko ciąży.

Podane przez Panią objawy są jednak niespecyficzne. Zarówno bóle brzucha, jak i podwyższona temperatura, częste oddawanie moczu, bóle głowy, senność i zmęczenie mogą świadczyć o wielu jednostkach chorobowych. Może być również Pani po prostu przeziębiona.

Wspomina Pani o negatywnych wynikach testów ciążowych. Nie wiemy jednak, po jakim czasie od stosunków były one wykonywane. Jeśli minęło co najmniej 14 dni od ostatniego zbliżenia, to najprawdopodobniej można wykluczyć ciążę. Dla potwierdzenia proszę również oznaczyć poziom beta-HCG we krwi.

Jeśli chce Pani dowiedzieć się, jakie bywają pierwsze objawy ciąży, to zachęcamy do zapoznania się z artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszych-dniach-kiedy-i-jakie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.