Czy te dolegliwości u babci wynikają z jej wieku?

Dzień dobry. Mam pytanie związane ze stanem zdrowia mojej 97 letniej babci. Od pewnego czasu ma dosyć częste i bardzo luźne wypróżnienia. Nie zmieniała leków ani rodzaju wyżywienia. Czy jest to związane z wiekiem i wydolnością układu gastrycznego, czy należałoby wykonać badania poszukujące przyczyn chorobowych. Z góry dziękuję za wskazówki.

Konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu na temat chorób przewlekłych. Ważną informacja jest także czy w ostatnim czasie babcia nie przyjmowała antybiotykoterapii. Konieczna jest wizyta lekarska.