Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 5 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy te leki mogą powodować problem z zrzuceniem wagi?

Witam. Mam 32 lata , 165 wzrostu i ważę 90 kilogramów. Ponad dwadzieścia kilogramów przytyłam lecząc się na depresję i zaburzenia urojeniowe. Od jakiegoś czasu próbowałam się odchudzać. Byłam nawet u dietetyka i dostosowałam się do wszystkich jego zaleceń. Za każdym razem jest to samo. Chudnę 3- 4 kilogramy, a potem waga stoi w miejscu, choćbym robiła nie wiem co. Z leków które biorę to symfaxin 75 mg, symfaxin 150 mg, risperon 2 mg oraz parlodel. Czy to któryś z tych leków może powodować , że nie mogę schudnąć. Nigdy wcześniej nie miałam takiego problemu z rzuceniem wagi. Proszę o odpowiedź.
KOBIETA, 32 LAT około miesiąca temu

Rozpoznanie nerwicy

Dość duża dawka wenlafaksyny (225 mg) oraz w pewnym stopniu risperidon w dawce 2 mg mogą wpływać na trudności z ograniczeniem wagi ciała. Najlepiej byłoby zasygnalizować problem lekarzowi psychiatrze, który prowadzi Pani leczenie- może będzie możliwa pewna modyfikacja leków.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy