Problem ze zrzuceniem wagi a rezygnacja z leków psychotropowych

Witam, przez pewien okres czasu byłam pod wpływem zbyt dużej ilości przyjmowanych leków psychotropowych na nerwicę w tym też neuroleptyków.(przedawkowywałam) Zauważyłam, iż w krótkim czasie moja waga się zwiększyła, a teraz nie mogę jej zrzucić, wcześniej chorowałam na anoreksję z przejawami bulimii. Proszę o zalecenia, co zrobić, żeby waga wróciła do stanu poprzedniego i ile substancje chemiczne będą jeszcze wpływały na mój metabolizm i organizm. Od dwóch mscy nie biorę leków w ogóle.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

neuroleptyki nowej generacji powodują wzrost wagi jednak samodzielnie nie należy ich odstawiać. Polecam wizytę u dietetyka który Panią zbada weźmie wywiad i ułoży dietę przy której Pani wróci do zalecanej wagi.

Pozdrawiam