Czy te leki wpływają na skuteczność antykoncepcji?

Dzień dobry, czy leki Optiziq Complex, Sesja, Magne B6 i Clatra razem i oddzielnie wpływają na skuteczność antykoncepcji z tabletkami Aidee? Zwłaszcza jestem ciekawa z tym suplementem na oczy, znajduje się tam witamina C ale tylko 60 mg, a z resztą składu nie wiem, nie mogę znaleźć informacji w internecie.
KOBIETA, 20 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Wymienione przez Panią suplementy, tj. Optiziq Complex, Sesja, Magne B6 i Clatra nie wpływają na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Aidee, w związku z czym przy ich zażywaniu jest Pani chronione przed zapłodnieniem.

Więcej informacji na temat interakcji leków można znaleźć w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-miedzy-lekami-sa-grozne-dla-zycia-ostrzegaja-lekarze

https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-lekow-z-innymi-produktami-zywnosciowymi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.