Czy te objawy mają związek z uszkodzeniem wątroby?

Witam przez 4 tyg w związku z kamica nerkowa a później z rwa kulszowa brałem dużo NLPZ , ostatnio zacząłem czuć się coraz gorzej , osłabienie , pieczenie mięśni , nudności z badań wyszło bardzo wysokio ALAT norma 40 ja mam 117 ( pewnie po NLPZ) czy moje dolegliwości mogą wynikać z obciążonej wątroby ? Do lekarza dopiero mam termin więc pytam tutaj najpierw

Dobry wieczór,

oczywiście, że może być przez stosowanie leków NLPZ.

Zalecał bym przed wizytą dodatkowe badania o ile nie miał Pan w tym czasie ich wykonanych morfologia z rozmazem, CRP, OB, próby wątrobowe plus trzustkowe, lipidogram.

Z wynikami udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu lub gastrologa aby ocenić całość diagnostyki z badaniem fizykalnym i z objawami klinicznymi.

Pozdrawiam