Czy ten ból głowy pochodzi od zatok?

Witam od 1,5miesiaca mam ból głowy ,zazwyczaj jest z przodu ,czasem występuje z góry i tylu . Lekarz stwierdził zapalenie zatok ,na jakis czas dolegliwości się zmniejszyły ale znowu powróciły . Czasem czuje tez ucisk z przodu,,mam tez pojedynczy bój krótki z tylu i z góry . Dostałam kolejny antybiotyk ale coś mi się nie wydaje ze to zatoki.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zapalenie zatok zazwyczaj przebiega z bólem głowy, który nasila się przy pochylaniu i ma charakter uciskowy. Nie są to jednak jedyne symptomy. Poza nimi pojawiają się często zaburzenia węchu, wodnisty lub ropny katar. Przy przewlekłym zapaleniu zatok charakterystyczne mogą być dolegliwości bólowe okolic nosa, czoła czy szczęk. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zatok.

Trudno jednak podważać diagnozę Pani lekarza, skoro nie wspomina Pani, skąd się wzięły wątpliwości. W ustaleniu czy zapalenie zatok powoduje Pani dolegliwości pomocne byłoby wykonanie TK zatok. Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-zatoki.

Sugeruję, by kontynuowała Pani leczenie antybiotykiem, a gdy po jego zakończeniu nie będzie pozytywnych rezultatów, proszę skonsultować się z neurologiem. Niestety bóle głowy, choć należą do najczęstszych, są bardzo trudne w diagnozowaniu. Do tego konieczna jest pomoc specjalisty oraz szczegółowe badania, w tym właśnie TK lub MRI głowy.

Odsyłam do infografiki, proszę się z nią zapoznać: https://portal.abczdrowie.pl/4-rodzaje-bolow-glowy-ktore-zdradzaja-co-jest-nie-tak-z-twoim-zdrowiem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.