Czy ten przyrost oznacza ciążę pozamaciczną?

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie ciąży a dokładniej o beta hcg. Zrobiłam test ciążowy który wykazał że jestem w ciąży. Jako że moja ostatnia ciąża była poza maciczna, teraz strasznie się boję o powtórkę. Zrobiłam test beta hcg i wykazało wynik 4155,00. Po dwóch dniach powtórzyłam i wyszedł wynik 6619,00. Czyli za mały przyrost. Proszę mi napisać czy to jest ciąża poza maciczna, bardzo się boje. Dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 36 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy ciąża jest pozamaciczna na podstawie krótkiego opisu oraz porównania wyników badania beta-HCG. W tym celu konieczne jest wykonanie badania USG, które określi rozwój ciąży oraz zinterpretowanie go przez ginekologa.

Chociaż zakłada się, że przyrosty beta-HCG powinny podwajać się co 2-3 dni (na początkowym etapie ciąży), to nie znaczy, że mniejsze przyrosty świadczą o nieprawidłowościach. Proszę się nie martwić na zapas i stosować się do zaleceń ginekologa. Trzymamy kciuki!

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyrost-beta-hcg-a-ciaza-pozamaciczna,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niski-poziom-bhcg-a-ciaza-pozamaciczna,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zbyt-niski-przyrost-bhcg-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.