Czy ten rezonans magnetyczny głowy jest powodem do niepokoju?

Jestem po rezonansie magnetycznyn głowy. Mój neurolog jest na urlopie, bardzo proszę o informację, czy jest powód do niepokoju: w poprzednim rezonansie (marzec 2018 rok) wykryto torbiel szyszynki o wymiarach 1.1cmx0.9cm bez ucisku przyległych struktur mózgowia. W aktualnym (lipiec 2019) MR głowy zaś torbiel ma wymiary 1.1cmx0.6cm i łagodnie modeluje wzgórki górne blaszki pokrywy śródmózgowia, czego w poprzednim badaniu nie było. Czy jest to powód do niepokoju?

Witam! Należy zachować spokój. Różnica między tymi opisami jest w zasadzie żadna, w granicach błędu statystycznego. Ważna jest przyczyna wykonywania tych badań - samopoczucie i ew. dolegliwości. Pozdrawiam W. Łuczkowski.