Czy ten wynik może oznaczać, że jestem w ciąży?

prosze o pomoc! Boję się że jestem w ciąży. Nie uorawialam stosunku. Ale miałam kontakt z ejakukatem chłopaka, nie ze soermą. Wiem że są tam też plemniki. Chłopak miał założone majtki ale ten płyn mu mocno orzesiajk, dużo go było. Ja miałam majkti ale bardzo cienkie i skąpe. Ociwralismy się o siebie. Było to 23 sierpnia. Meisaczke dostałam skąpą, jakby plamienia zamiast tego. Stosowałam plastry anty przez kilka lat z powodu choroby. No i one też jakby zabezpieczamy przed ciaza,ale problem takie że pierwszy plaster jakoś odkleil mi się niby był przyklejony ale brzegi odstawaly i chyba nie działał ten plaster, to mogłam mieć wtedy dni płodne, bo to był 3/4 dzień po miesiączkę. Zrobiłam kilka testów ciążowych z moczu, wszystkie negatywne. Dzisiaj zrobiłam test z krwi palca z apteki - jedna kreska jakby trochę było widać. Jego czułość to 25iu/l. Ale robiłam go też 21 dni od stosunku i wyszedł negatywny. Jeszcze byłam u ginekologa i ginekolog podał jakąś cyfrę 4413.co ta cyfra może oznaczać? Mogę być w ciąży nadal? Miesiączkę powinnam mieć 13 września i była ale taka skąpa.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

kontakt z preejakulatem przez bieliznę wyklucza możliwość zapłodnienia – materiał bielizny jest barierą nie do pokonania dla potencjalnych plemników. Jeżeli tylko to zbliżenie budzi Pani obawy, to niepotrzebnie – w opisanej przez Panią sytuacji nie ma ryzyka przypadkowego zapłodnienia. Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Potwierdzają to wykonane testy ciążowe, których wielokrotnie wskazywany wynik negatywny wyklucza ciążę. Natomiast jeżeli chodzi o wizytę u ginekologa, to trudno powiedzieć, czym jest podana przez niego wartość – najlepiej by było, gdyby zadała Pani to pytanie lekarzowi.

Można jedynie domniemywać, że być może ginekolog podał grubość błony śluzowej macicy, choć liczba 4413 ma się nijak do wartości referencyjnych. W drugiej połowie cyklu grubością maksymalną endometrium jest 16 mm, podczas gdy w okresie okołoowulacyjnym wynosi ona ok. 8 mm. Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaka-jest-prawidlowa-grubosc-endometrium.

Więcej informacji o endometrium pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/endometrium-endometrioza-zapalenie-blony-sluzowej-macicy-rak-endometrium.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.