Czy to depresja czy lenistwo?

Lekka depresja czy zwykłe lenistwo? Od 3 lat przychodzę ze szkoły i nic nie robię, mam świadomość upływającego czasu, ale pomimo to idę spać. W szkole jestem wesoła i otwarta, w domu i w stosunku do rodziny na odwrot, cały czas leżę tylko zamknięta w pokoju, co jakiś czas mam motywacje zeby zacząć cos robić, ale kończy sie po 2 dniach, jestem adoptowana, moj biologiczny tata jest schizofrenikiem, a matka alkoholiczka, nie wiem dlaczego to mnie spotkało ale na pewno jakoś ukształtowało.

Witam,

O tym czy to depresja może rozsądzić specjalista (psychiatra, psycholog) podczas bezpośredniej konsultacji.

Długość trwania takiego stanu oraz fakt, że pogorszenie następuje w domu, przemawiają raczej za trudnościami emocjonalnymi. Zachęcam do podjęcia rozmowy z bliskimi o tym co się dzieje. Wspólnie można podjąć skuteczniejsze działania. Proszę rozważyć konsultację u specjalisty, doświadczanie cierpienia jest wystarczającym powodem.

Pozdrawiam serdecznie

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
pisze Pani o silnym poczuciu bólu i bezsensu. Wiele trudnych sytuacji, emocji zadziało się w Pani życiu, co nie pozwala Pani wejść w dorosłe, niezależne życie, wypełnione emocjami i energią. Proszę skontaktować się z psychoterapeutą, z którym popracuje Pani nad poczuciem własnej wartości i ważnymi dla Pani wątkami. Pozdrawiam