Czy to mogą być włókniaki?

Włókniaki za uchem, powiększone węzły chłonne? Dzień dobry, mam 20 lat i od urodzenia miałam za uchem kilka podskórnych krostek, kształtem przypominających bliznę. Około pół roku temu jedna z nich powiększyła się i urosła do ok 2cm w postaci nitki, wyglądem przypomina włókniak. Próbowałam zawiązać to nitką, ale zamiast odpaść, tylko przestało rosnąć. Kilka miesięcy temu reszta krostek zaczęła się powiększać. Posmarowałam je maścią na odciski przez 4 dni, nic nie pomogło. Powtórzyłam to niedawno i smarowałam przez tydzień, jeden wysechł i odpadł. Niestety ten największy został i jak do niego dotkną, coś mokrego zostaje mi na palcach. Węzły chłonne pod uchem w postaci nitki, kilka guzków są powiększone i bolesne. Czy to coś poważnego? Co należy w tej sytuacji zrobić? Czy to są włókniaki czy coś innego?

Dzień dobry Pani,

proszę umówić się na wizytę do lekarza rodzinnego, aby mógł Pnia zbadać i skierować na odpowiednie badania a następnie wdrożyć odpowiednie leczenie.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz