Czy to może być początek nerwicy?

Witam. Mam pewien problem. Proszę wręcz błagam o pomoc. Nie wiem co się dzieje czy to nerwica? Od kilku dni mam szumy uszNe , czasem kłuje mnie serce , jestem nerwowa ( nie panuje nad słowami bardzo żałuję uch później, czasami posuwam się do rekoczynow których również okropnie żałuję ) źle się z tym czuje nie wiem co robić? Jesten chora psychicznie ? Może to szereg kilku zdarzeb wywolal to u mnie ? Może nagły wyjazd za granicę do pracy ? Choroba mojego chłopaka? Pomocy ?

Warto zacząć od konsultacji lekarskiej i wykluczenia możliwych przyczyn natury stricte somatycznej - wykonać badania serca, poszukać przyczyny szumu w uszach. Nigdy nie należy lekceważyć możliwości występowania choroby.
Możliwe jest także, że szereg ciężkich przeżyć doprowadził do stresu, który manifestuje się przez ciało. Często tak się dzieje, że gdy nie radzimy sobie z emocjami - próbujemy być "dzielne", "jakoś sobie poradzić" czy też je bagatelizujemy - przeżywane napięcia dają o sobie znać przez ciało. Jest ono naszym dobrym przewodnikiem - zwraca uwagę na to, że coś jest nie tak, że warto o siebie zadbać, odpocząć, poszukać pomocy i wsparcia.
Jeżeli czuje Pani, że sytuacja w której się Pani znalazła odciska piętno na Pani samopoczuciu, albo po prostu potrzebuje Pani wsparcia i pomocy w rozwiązaniu trudności, które Panią trapią, zachęcam do kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą. Pobyt za granicą nie będzie stanowił problemu - wielu psychoterapeutów, w tym ja sama, oferuje pomoc terapeutyczną przez Skype.
Zachęcam do kontaktu i życzę powodzenia

Dzień dobry.

Pani klopoty mogą mieć różne podloże. Być może objawy, które Pani opisuje, rzeczywiście są przejawem zaburzeń lękowych. Mogą one również stanowić przejaw nie radzenia sobie ze stresem i przemęczenia. Należy też pamiętać, że objawy te mogą stanowić poważniejszy problem.

Myślę, że rozsądny specjalista nie odważyłby się giagnozować Pani stanu, bez personalnego, indywidualnego kontaktu. Dlatego zachęcam do zgloszenia się do lekarza psychiatry z prośbą o postawienie diagnozy i zaproponowanie pomocy lub do psychologa.

Jeśli przebywa Pani obecnie za granicą, to wiem, ze w miejscach, gdzie przebywa dużo Polaków istnieją ośrodki (często bezplatne), gdzie pracują polscy psychologowie.

Mam nadzieję, że zdecyduje się Pani na poszukanie pomocy i ją znajdzie.

Pozdrawiam
Tomasz Krasuski

www.krasuski-psycholog.pl