Czy to może być spowodowanie łysieniem androgenowym?

Dzień dobry Od pewnego czasu zauważyłem przerzedzenie włosów, gdy pociągnę palcami za włosy na czubku głowy zostaje 1-2 włosy w palcach. Byłem na konsultacji u trychologa zalecił wcierki, szampon i tabletki z palmy sabalowej i kompleks 60 witamin które stosuje od miesiąca. Zrobiłem też badania z których wyszło niedobór wit D, kortyzol w górnej granicy, dihydrotestosteron w normie (ok 670) i wysoki poziom testosteronu (ponad 1000). Tarczyca w normie. Nie wiem jaki ma być dalszy tok leczenia bo to co najbardziej wpływa na wypadanie włosów u mężczyzn to Dihydrotestosteron który u mnie jest w normie. Z kolei tabletki z palmy sabalowej podobno obniżają DHT ale podwyższają testosteron który u mnie jest za wysoki. Czy to może być spowodowanie łysieniem androgenowym czy coś innego. Czy dalej stosować wymienione wyżej produkty czy któreś z tego odstawić albo zmienić? Jak narazie nie widzę poprawy stanu włosów i nie wiem za bardzo co dalej robić. Bardzo proszę o pomoc i wyjaśnienie dalszych kroków w leczeniu tego typu schorzenia. Z góry bardzo dziękuję.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 3 miesiące temu

Dzień dobry.

Mimo że łysienie androgenowe spowodowane jest czynnikami genetycznymi, to z pomocą odpowiedniej diety oraz leczenia, można skutecznie cofnąć jego postępowanie.

Dieta jest ważna z tego względu, że to za pomocą pokarmu dostarcza się do organizmu niezbędne składniki odżywcze, witaminy oraz minerały.

Ich niedobór również wpływa na osłabienie kondycji włosów.

Ponadto dostępne są produkty i substancje, które hamują lub znacznie redukują przekształcenie się testosteronu w jego szkodliwą formę DHT.

Warto również mieć na uwadze, że niektóre spożywane pokarmy mogą wręcz przyspieszać wypadanie włosów, dlatego odpowiednia dieta ma ogromny wpływ na efekty leczenia.

Pozdrawiam