Czy to może mieć jakieś podłoże psychiczne?

Dzień dobry. W wieku około 9-12 lat miałem problem z dręczącymi mnie omamami i innymi dziwnymi zjawiskami. Co jakiś czas wieczorami pojawiał mi się przed oczami dziwny obraz i mogłem usłyszeć śmiech oraz głosy. W tym samym czasie potrafiłem się rzucać, stawałem się agresywny i nie było ze mną kontaktu. Po jakimś czasie to przeszło i wszyscy pomyśleli że to dziecięca wyobraźnia, natomiast teraz, kilka lat później to zaczęło wracać. Widzę ten sam obraz co wcześniej, słyszę dziwne głosy i śmiech. W tym czasie towarzyszy mi ogromny strach. Taki "atak" trwa zazwyczaj koło 30 minut i pojawia się sporadycznie. Pojawia się zawsze wieczorem. Czy to może mieć jakieś podłoże psychiczne, czy to bardziej kwestia przemęczenia? Dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry,

warto w opisanym przez Pana objawów zgłosić się na konsultację do specjalisty psychiatry który po dokładnym wywiadzie oceni Pana stan psychiczny.

Proszę nie lekceważyć opisanych objawów lecz zgłosić się do lekarza który potrafi ocenić opisane objawy.

Pozdrawiam