Czy moje objawy mogą być natury psychicznej?

Od jakiegoś czasu każdej nocy słyszę kroki, bieganie po schodach, rozmowy dwóch osób ale za oknem nikogo nie ma. Przysłuchuję się temu ale nie potrafię usłyszeć o czym rozmawiają. Czuję się jakby ktoś coś knuł przeciwko mnie, obserwował. Mam wrażenie, że za chwilę ktoś mi wejdzie do domu/ pokoju mimo, że wszystko jest pozamykane. Potrafię pół nocy siedzieć przed oknem nasłuchując tego. Podczas tego dochodzi odrealnienie, drętwienie, kołatanie serca, mdłości, uczucie jakbym miał za chwile umrzeć. Mam też taki dziwny chód kiedy to się dzieje jakbym był pijany. Ostatnio zacząłem też czuć dziwne zapachy np spalenizny lub zapach gnicia. Nie mam ochoty wychodzić, czuję ogromne obniżenie nastroju, nie mam apetytu. Z nikim już praktycznie nie rozmawiam ani nie odbieram telefonów. Wycofałem się z życia rodzinnego na tyle, że we własnym domu dziwnie mi wyjść z pokoju i zazwyczaj robię to jak nie ma nikogo w pobliżu. Przestałem dbać o swój wygląd, ciągle chodzę rozdrażniony. Ponad to narobiłem mnóstwo głupstw, których nigdy bym nie zrobił kiedyś np. problemy z prawem. Mam też dziwne zaburzenia pamięci położę powiedzmy gdzieś telefon odwrócę na chwilę głowę i już nie wiem gdzie jest. Czuję się też głupszy a moje słownictwo zubożało bardzo odczuwalnie.. Co mi może dolegać?

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychiatry, gdyż niestety Pana objawy świadczą najprawdopodobniej o rozwijającym się procesie psychotycznym i wymaga Pan koniecznie leczenia. Leki powinny skutecznie zredukować obecne u Pana objawy w tym tzw. wytwórcze, czyli halucynacje i urojenia. Ciekawi mnie to od jak dawna to trwa i doradzałabym nie zwlekanie z wizytą u lekarza. Mam nadzieję, że wdrożenie farmakoterapii przyniesie Panu szybką ulgę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/

Witam Pana,
Opisane przez Pana objawy są niepokojące, wręcz niebezpieczne.
Pana poczucie, a nawet przekonanie o tym, że „ktoś
coś knuje przeciwko Panu i obserwuje” Pana sprawia,
że odczuwa Pan lęk, ciągły niepokój a nawet zagrożenie,
co bardzo negatywnie wpływa na Pana zdrowie psychiczne i fizyczne,
przez co izoluje się Pan od ludzi, nawet od rodziny
i powoduje wiele innych problemów.
Aby Panu pomóc należy określić, co dokładnie Panu dolega.
Tak, Pana objawy są natury psychicznej.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji z psychologiem lub z psychiatrą,
po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Niezmiernie ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął
leczenie ewentualnie psychoterapię, gdyż Pana objawy
mogą przerodzić się w poważne zaburzenia.
Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą
oraz z psychoterapeutą.
Terapeuta pomoże Panu zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia, które przyczyniły się
do powstania opisanych przez Pana zaburzeń
oraz odzyskać równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl