Czy to może źle wpłynąć na działanie implantu?

Dzień dobry. Przed założeniem implantu antykoncepcyjnego NXT nie miałam miesiączki przez 1,5 miesiąca (już miałam takie sytuacje a nie jestem w ciąży) i zastanawiam się czy to może wpłynąć negatywnie na skuteczność działania tego implantu?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nieregularne miesiączki, które miały miejsce przed założeniem implantu antykoncepcyjnego nie powinny mieć wpływu na jego skuteczność.

Podczas stosowania tego preparatu krwawienie miesiączkowe może nie być takie jak wcześniej – miesiączki mogą występować częściej, rzadziej, a nawet całkowicie zaniknąć.

Implant antykoncepcyjny cechuje się bardzo wysoką skutecznością, dlatego jeśli używa się go w sposób prawidłowy, to ryzyko zajścia w ciążę jest znikome. Implant NXT powinien być założony w pierwszych pięciu dniach cyklu miesiączkowego. Wówczas ochrona antykoncepcyjna działa natychmiastowo. Jeśli natomiast podskórny implant założony będzie w innym dniu, wówczas należy stosować dodatkowe zabezpieczenie przez kolejny tydzień.

Więcej na temat tej metody antykoncepcji przeczyta Pani w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/implant-antykoncepcyjny-zabieg-dzialanie-wady-przeciwwskazania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.