Czy to możliwe, żeby po operacji ból utrzymywał się tak długo?

Witam, ponad 3 tygodnie temu miałam laparoskopowo usuwaną torbiel endometrialna na jajniku, zabieg też był powiązany z usunięciem polipa z szyjki macicy. Do dziś czuję ból w podbrzuszu w okolicach ran i na brzuchu pod raną w pępku. Czuję kłucie, rozpieranie, jakby uczucie ciała obcego w miejscu gdzie była torbiel. Ból czasami jest słaby, ale dokuczliwy, czasami mocny, pojawią się w trakcie jakichś aktywności lub leżenia na boku. Ginekolog na kontroli w trakcie USG nie widział nic niepokojącego. Jest możliwe że po takiej operacji ból utrzymuje się tak długo? Czym może to być spowodowane?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zdaniem naszych ekspertów z zakresu chirurgii takie objawy mogą utrzymywać się nawet do dwóch lub trzech miesięcy po zabiegu. Z dnia na dzień dolegliwości te powinny być jednak mniej uciążliwe.

Rany muszą się zagoić, a proces gojenia jest kwestią indywidualną. Jeśli więc ginekolog podczas wizyty kontrolnej w trakcie badania USG nie zauważył żadnych nieprawidłowości, to najprawdopodobniej wszystko jest w porządku, a dolegliwości, które Pani odczuwa mają związek z odbytym niedawno zabiegiem.

Życzymy dużo cierpliwości oraz zdrowia!

Podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych ekspertów znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-2-tygodnie-po-zabiegu-usuniecia-torbieli-endometrialnej-jajnika-metoda-laparoskopowa,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-brzucha-po-usunieciu-polipow,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jajniki-po-operacji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.