Czy ból brzucha po zabiegu histeroskopii i łyżeczkowaniu macicy jest normalny?

W kwietniu miałam łyżeczkowanie zabieg został źle przeprowadzony ponieważ po trzech tygodniach trafiłam do szpitala i przeszłam zabieg histeroskopi i łyżeczkowania macicy . Jestem już prawie dwa tygodnie po zabiegu nie krwawię ale w dalszym ciągu boli mnie brzuch czy to jest normalne?
KOBIETA, 48 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zarówno po histeroskopii, jak i po łyżeczkowaniu macicy mogą pojawiać się dolegliwości bólowe, które powinny ustępować wraz z upływem czasu.

Zazwyczaj bóle brzucha po wyżej wymienionych zabiegach trwają kilka dni. Jeśli się przedłużają, to trzeba skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Zdaniem naszego eksperta z zakresu chirurgii – jeśli ból utrzymuje się dłużej niż dwa tygodnie, konieczna jest konsultacja z lekarzem.

W Pani przypadku dolegliwości mogą wynikać z niewielkiej odległości czasowej między dwoma zabiegami, ale musi ocenić to lekarz.

Nasi eksperci udzielali odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowniczek. Umieszczamy je poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-powinien-sie-utrzymywac-bol-brzucha-po-lyzeczkowaniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-bole-brzucha-po-histeroskopii-operacyjnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-i-problemy-z-wyproznianiem-po-lyzeczkowaniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.