Czy to normalne, że po antykoncepcji czuję się dobrze?

Witam mam pytanie. Od kilku dni przyjmuje antykoncepcje . Czy to normalne ze podczas przyjmowania nie czuje sie zle ? Nie boli mnie brzuch, nie kreci sie w glowie , nic sie nie dzieje. Czy to jest prawidłowe ?
KOBIETA, 28 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

z treści pytania wynika, że wyszła Pani z założenia, że podczas stosowania antykoncepcji samopoczucie znacznie się pogorszy. Uważała Pani, że pojawią się objawy, które są typowymi skutkami ubocznymi stosowania antykoncepcji hormonalnej. W tej sytuacji trzeba się cieszyć, że lek, który Pani stosuje nie wywołuje gorszego nastroju. Niejednokrotnie kobiety muszą z powodu słabego samopoczucia zmieniać preparaty hormonalne, a nawet formę antykoncepcji.

Jako że przyjmuje Pani tabletki dopiero kilka dni, to jeszcze nie można wykluczyć sytuacji, w której trochę Pani odczucia się zmienią i jednak czuć się będzie Pani troszkę gorzej. Na ten moment nie ma powodów do niepokoju. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy w dalszym ciągu dużo dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/niepokojace-objawy-przy-stosowaniu-pigulek-antykoncepcyjnych https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-hormonalna-przeciwwskazania

https://portal.abczdrowie.pl/pierwsza-wizyta-ginekologiczna-przed-antykoncepcja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.