Czy to plamienie jest prawidłowe?

Jestem na ostatniej tabletce aktywnej z siódmego opakowania Vibin mini. Następna będzie już placebo. Ostatnim razem pominęłam placebo, czyli dwa blistry tylko aktywnych. Zaczęło mi się plamienie przed chwilą, a jeszcze nie minęło 24h od poprzedniej tabletki. Czy jest się czym martwić?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych bardzo często zdarzają się różnego rodzaju plamienia mające podłoże w samych hormonach. W Pani przypadku to faktycznie dość niespotykane, żeby doszło do krwawienia z odstawienia, tak szybko po przyjęciu ostatniej tabletki, jednak jeżeli jest to przypadek jednostkowy, to nie powinna się Pani martwić na zapas.

Jeżeli takie sytuacje będę się powtarzać lub plamienie będzie bardzo obfite, to powinna skonsultować Pani swoje spostrzeżenia z ginekologiem, który po przeprowadzeniu odpowiednich badań, dokładnie skontroluje sytuację.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym plamień przy stosowaniu antykoncepcji:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-przed-okresem-srodek-cyklu-antykoncepcja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.