Czy to są objawy nerwicy lękowej?

Witam. Od Kilkunastu lat choruje na Nerwice lekowa. Przez kilka lat bralam leki uspokajace. Po czym przerwalam ich beanie I przez 4 Lata czulam sie w miare dobrze. Jakis czas temu stracilam niespodziewanie mame I znow sie zaczelo. Ostatnie kilka dni sa najgorsze. Od 5 dni prawie caly czas wali mi serce Jakbym biegala w maratonie, miewam bole glowy I zawroty (idac lub lezac mam wrazenie jakby ktos mnie popychal), ogolna dezorientacja, dusznosci, biegunka I bole brzucha. Glosniejszy niespodziewany dzwiek wywoluje u mnie automatycznie uczucie przerazliwego leku. Caly czas mam strach o swoje zycie. Morfologia okay. Przy ostatnim takim epizodzie (choc lzejszym) ekg w normie. Czy to poprostu moja nerwica siega zenitu? Nie wiem co robic bo spotkania terapeutyczne mam dopiero we wrzesniu. Dziekuje za jakakolwiek rade

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przykro nam, że występują u Pani takie uciążliwe dolegliwości. Nerwica lękowa jest bardzo podstępną chorobą, o podłożu emocjonalnym z licznymi objawami psychosomatycznymi. Najczęstszą przyczyną takiego schorzenia są urazy oraz wszelkie traumy i lęki z dzieciństwa oraz przeszłości.

Do głównych objawów nerwicy można by zaliczyć: nagłe pojawienie się lęku, uniemożliwiającego swobodne oddychanie, duszności, kołatanie serca, przyspieszony puls, drżenie rąk, nadmierna potliwość, suchość w jamie ustnej, problemy ze snem, a także ogólna dezorientacja.

Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że mógł nastąpić nawrót choroby pod wpływem ostatnich przeżyć. Zalecamy Pani konsultację z psychoterapeutą lub psychiatrą, aby zdecydował o dalszym postępowaniu. Możliwe, że trzeba będzie wprowadzić farmakoterapię, aby poprawić Pani komfort życia i złagodzić występujące objawy.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy

https://zdrowie.parenting.pl/leczenie-nerwicy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.