Kobieta , 27 lat Witam,rok temu robiłam echo-serca w badaniu wyszło: TI PRAZ PI.TETNIAK PRZEGRODY PRZEDSIONKOWEJ.BEZ PRZECIEKU W TLE. Ginekolog na wizycie przepisał mi HARMONET. Biorę go 12dni. Ale od kilku dni 5 mam skurcze łydek w nocy i jak np. kilka minut trzymam rękę w zgięciu lub nogi przy dluzszym siedzeniu to mam jakby mrowienia do tego dzisiaj leki ból głowy i żołądka od 3 dni biorę Magnez od 3dni.Chcialam zapytać czy to skutek uboczny Harmonetu? Czy ginekolog powinien wiedzieć o badaniu Echo?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Echokardiografia – Echo serca, to potoczna nazwa echokardiografii. Echo serca to nic innego jak badanie USG serca. Pozwala ono ocenić budowę i prawidłowość pracy narządu. Echo serca wykonuje się w przypadku choroby wieńcowej, zawału serca, wady serca, niewydolności serca, długotrwałego nadciśnienia tętniczego, choroby Kardiologia – Dziedziną kardiologii są choroby serca i układu krążenia. Zmiany naczyniowe wpływają na pracę mięśnia sercowego i zwykle związane są z miażdżycą. Polska ma wysoki wskaźnik zachorowalności na choroby układu krążeniowego. Serce bije niezmordowanie od urodzenia do śmierci, sto tysięcy razy na dzień, dwa i pół miliarda razy w okresie życia trwającego 70 lat.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: