Czy to węzły chłonne są przyczyną bólu?

Witam, 2 dni temu zraniłem się nożem podczas krojenia mięsa, prawdopodobnie do kości, rane umyłem pod wodą i nakleiłem plaster, dzisiaj (2 dni później) po przebudzeniu palec był opuchnięty, mocno boli przy poruszaniu i przy opuszczaniu ręki w dół czuje mocny ból, odbyłem konsultacje online gdyż w aptece zalecali antybiotyk doustnie doktor nie zadał żadnych pytań odnośnie objawów, podałem tylko informacje ze prawdopodobnie mam zakażenie rany (po konsultacji w aptece) przypisał antybiotyk DALACIN C, po godzinie od rozmowy z doktorem wyczułem bolący guzek w okolicy łokcia od środkowej strony, ból jest promieniujący i powstaje podczas ruszania i dotyku wyczułem także ból od górnej strony nadgarstka, dodam że mam lekko podniesioną temperature, 37.6 czy to węzły chlonne są przyczyną bólu i narazie obserwować czy jechać szybko na pogotowie? Jestem lekko osłabiony, ale ogolne Samopoczucie ok

Przede wszystkim ranę powinien zobaczyć lekarz (pierwszego kontaktu lub chirurg ogólny). Bardzo możliwe, że brak prawidłowego odkażenia i zabezpieczenia zranienia doprowadził do rozwoju zakażenia bakteryjnego. Jeśli tak, konieczne będzie chirurgiczne opracowanie rany. Jeżeli podwyższona ciepłota ciała wynika z procesu zapalnego w obrębie rany, wdrożenie leczenia antybiotykiem było dobrą decyzją. Z uwagi na wysokie ryzyko rozwoju rzekomobłoniastego zapalenia jelit w trakcie leczenia klindamycyną (Dalacin), proszę pamiętać o suplementacji probiotykami (i stosować je jeszcze do ok. 2 tygodni po zakończeniu kuracji). Trudno ustosunkować się do bólu w miejscu przebiegu nerwu łokciowego, nie mogąc przeprowadzić badania fizykalnego. Proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza.