Czy tym sposobem uda mi się pozbyć niechcianego tłuszczu?

Witam,. Piszę w sprawię zrzucenia tłuszczu z brzucha i boków... Mam 19 lat (21.11.1997) ważę aktualnie 87kg na 190cm wzrostu. Nie ukrywam mam lekki brzuch i boczki które (będąc szczery) mnie obrzydzają ... od 6 lipca regularnie co 2 dzień ćwiczę na rowerze ( jazda przez las i droga rowerowa (ostatnio częściej) ok 20 km i udało mi się już zrobić 151 km. Moje pytanie brzmi : Czy tym sposobem uda mi się pozbyć niechcianego tłuszczu? Dodam iż nie jadam dużo. Ogólnie w ogólnie nie jem fast food itd

Dzień dobry! Bardzo dobrze, że nie je Pan fast foodów oraz ćwiczy na rowerze, to już jest sukces. Teraz zostaje dostosować żywienie do Pana celu, jakim jest zrzucenie niepożądanej tkanki tłuszczowej. Jest Pan młodym mężczyzną, wysokim, przy opisanej aktywności fizycznej powinien Pan dostarczać około 2800 kcal, aby następował spadek masy ciała. Jedzenia mało, wcale nie musi być dla Pana dobre. Jeśli je Pan zbyt mało w stosunku do zapotrzebowania utrata masy ciała będzie następowała z tkanki mięśniowej, a nie z tłuszczowej, na czym Panu zależy. Sugeruję skorzystać z kalkulatora energii i wartości odżywczych online, aby sprawdzić czy dostarcza Pan potrzebne kalorie i składniki. Lub udać się do dietetyka po rozpisanie planu żywieniowego i analizę składu ciała, co pozwoli kontrolować efekty diety i ćwiczeń. Ruch jak najbardziej powinien pomóc Panu osiągnąć efekt, jeszcze tylko poprawić żywienie i na pewno wszystko się uda. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Jest Pan na dobrej drodze. Najważniejsza jest motywacja i wytrwałość, której Panu nie brakuje. Proszę pamiętać, iż dieta nie powinna być zbyt uboga. Dostarczenie małej ilości kcal w diecie rozleniwia metabolizm, dzięki czemu masa ciała wcale nie będzie spadać. Proszę udać się do dietetyka w celu rozpisania diety dostosowanej do Pana potrzeb.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/