Czy unikać produktów mlecznych?

Witam zdiagnozowano u mnie nadczynnosć tarczycy bez guzow , jestem umowiony do endokrynologa , badalem poziom wapnia zjonizowanego i wolnego sa w normie ale martwia mnie bole kosci zebow i paznokci co ewidentnie ma wplyw na wapno w organizmie , czy jest to objaw nie doboru wapnia i organizm pobiera z tkanek czy moze z nadmiaru ? czy powinienem unikac w tej sytuacji produktow mleczych ?

Zalecane produkty w diecie przy niedoczynności tarczycy

chudy twaróg, jogurt naturalny, kefir , maślanka, białka jaja, ryby
chleb żytni, razowy, pieczywo chrupkie i pełnoziarniste
mięso drobiowe bez skórki
zupy na wywarach warzywnych
grube kasze, makarony razowe
surowe warzywa, jabłka, cytrusy
koperek, natka, siemię lniane
Zakazane produkty w diecie przy niedoczynności tarczycy

tłusty i półtłusty nabiał, całe jajka
chleb pszenny biały
wieprzowina, tłusta cielęcina, gęsina
zupy i sosy na wywarach mięsnych
ziemniaki piure, drobne kasze, rozgotowany ryż i drobne makarony
warzywa kapustne, banany,winogrona, owoce kandyzowane i w syropie
słodycze i dania typu fast-food

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
proziewska@gmail.com
http://dietetyka-medyczna.pl/