Czy USG brzucha uwidoczni ciążę?
Czy na rutynowym badaniu usg jamy brzusznej u lekarza rodzinnego (problemy z brzuchem i jelitami) lekarz zobaczy np.5 miesieczną ciąże(kilka miesięcy temu martwiłam się o to ale testy i beta hcg było na nie,nawet raz wizyta u ginekologa po półtora miesiąca od tego podejrzenia nic nie wykazała).Teraz schudłam że stresu,problemy jelitowe(smyranie,jelita szaleją) udałam się do lekarza i robił mi usg brzucha,wszystko w porządku. Czy na takim zwykłym usg brzucha mógłby nie widzieć już sporej ciąży??Pani doktor patrzyła na wszystkie narzady w tym macicę i pęcherz.

KOBIETA, 42 LAT 3 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
badanie USG jamy brzusznej wykazałoby obecność ewentualnej ciąży i lekarz z pewnością by to zauważył, zwłaszcza, że wspomina Pani, że byłaby to ciąża 5-miesięczna.
Skoro wszystkie testy ciążowe (zarówno z moczu, jak i krwi) dawały wynik negatywny, to należy uznać, że nie jest Pani w ciąży. Dodatkowo zostało to potwierdzone podczas wizyty u ginekologa.
W naszym projekcie pytań do specjalistów pojawiało się więcej podobnych zapytań. Można je znaleźć pod poniższymi linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-lekarz-przy-usg-narzadow-mogl-nie-zauwazyc-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-lekarz-moze-nie-zauwazyc-w-badaniu-usg-dwumiesiecznej-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-doktor-zauwazylby-na-usg-wczesna-ciaze,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-lekarz-mogl-nie-zauwazyc-ciazy.